Hizmetlerimiz

ERTU mühendislik 30 yıllık birikimi ile her türlü betonarme ve çelik projelerinizi hayata geçirebilecek alt yapıdadır.

Ayrıca sadece betonarme projelendirme değil çok yakın zamanda ülkemizde hizmet vermekte olan proje firmaları için yıllar içinde geliştirdiğimiz ama bugüne kadar sadece firma içi işlerimizde kullandığımız SAPER betonarme statik programımızı da hizmetinize sunacağız. Bu sayede firmamızın tecrübesinin ne seviyede olduğu daha iyi anlaşılacağına inanıyoruz.

SAPER programlari: çubuk ve/veya shell olarak modellendirilen sistemleri sonlu elemanlar kullanarak çözer. Bu sistem bir bina, uzaysal kafes, düzlemsel kafes, kaset döşeme, iki veya 3 boyutlu çerçeve veya tüm bunların karışımı olabilir. Eleman rijitlik matrisleri elemanlardaki tüm kayma, burulma ve rijit uç deformasyonları dikkate alınarak 12*12 olarak kurulur. Kirişlerdeki rijit uçlar dikkate alınarak ankastrelikler hesaplanır. Sistem gerçek anlamda 3 boyutlu çözülür. Deprem hesabı isteğe göre dinamik veya statik analiz olarak yapılır. Betonarme hesaplarda taşıma gücü kullanılır. Tüm kontrollerde ts500/şubat 2000 ve deprem yönetmeliği 2007/temmuz kullanılır. Sistem farklı malzemelerin karışımı şeklinde de olabilir. betonarme, çelik, ahşap v.b.).


Betonarme

Yüksek katlı bina, iş merkezi vb. yapıların betonarme hesapları.

Çelik

Fabrika, çelik kafes ve çatı sistemleri tasarım, hesap ve projelendirmesi.

Yazılım

SAPER betonarme statik programımız hala geliştirilmekte olup çok yakında piyasaya çıkacaktır. Firmamız her türlü betonarme hesapları ve çizimleri kendi geliştirdiği yazılımlarla yapmaktadır.

Danışmanlık

Firmamızdan mühendislik hizmetleri konusunda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
ERTU Mühendislik olarak siz sayın müşterilerimize yukarıda bahsettiğimiz hizmetleri 30 yıldır vermekten gurur duyuyoruz. Statik hesap yazılımları konusunda uzun yıllardır deneyimi olan firmamız bu konuda geliştirdiği yazılımları siz saygıdeğer mühendislerimizin de hizmetine sunarak bu konudaki tecrübesini de paylaşmaya karar vermiştir.

Haberler

04 Şubat, 2016
SAPER Betonarme Statik Hesap ve Dizayn Programının Beta Sürümü için çok yakında yeni sayfamızda aktif olacağız...
25 Temmuz, 2014
Forum sayfamız açılmıştır. Artık daha interaktif biçimde firmamızın bilgi birikiminden faydalanabilirsiniz. Hemen soru sormaya başlamak için tıklayın
10 Eylül, 2013
SAPER betonarme statik programımız ara yüz değiştirme işlemleri tamamlandı.
1 Haziran, 2013
30 yıllık bir birikimin ürünü olan SAPER betonarme statik programımızı firma içi işlerimiz için kullanmaktaydık. Piyasadaki bir takım eksikliklerin giderilmesi için programın piyasaya çıkarma faaliyetlerimiz başlamış bulunmaktadır.